Sú zrazeniny počas menštruácie nebezpečné?

Zodpovedané
10. nov 2021

Dobrý deň,

mám 34 rokov, jedno dieťa. Práve mám druhý deň svoje dni a všimla som si, že mám na vložke krvné zrazeniny. Nie veľké - priemer okolo 0,5 cm. Od rána asi 4. Nikdy som to nemala. Nemám žiadne ťažkosti a ani bolesti. Klasická bolesť pri ovulácii - teraz jemná bolesť vaječníkov.

Sú zrazeniny nebezpečné?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

len na úvod - ovulácia prebieha v cca 14. deň menštruačného cyklu. Teda bolesti máte z menzesu a nie z ovulácie.

A teraz ku krvácaniu. Občas sa stáva, že je menzes silnejší ako obvykle. Pokiaľ ide o drobné koagulá, tak sa neobávajte. Odsledujte si to. Pokiaľ by krvácanie pretrvávalo neobvykle dlho - 10 a viac dní, bolo by výrazne silnejšie, prípadne by sa ťažkosti opakovali aj v ďalšom cykle, tak vyhľadajte svojho gynekológa, ktorý Vás vyšetrí.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník