Sú výsledky z morfologického ultrazvuku v poriadku?

Zodpovedané
28. jan 2023

Dobrý deň, pani doktorka,

som v 21gt., pred pár dňami som absolvovala morfologický ultrazvuk. Lekárka bola po celý čas spokojná, vravela, že všetko je v poriadku. Aj v závere správy je napísané súdim výsledok v poriadku. Avšak len som prešla tie merania a prekvapilo ma vyjadrenie veľkosti Cereb (Hill) 19w+4d. Všetky ostatné merania sú cca presné podľa ms, len toto jedno je nižšie. Aj na konci mi uviedli kompozitný usg vek 19/6, len sa snažím porozumieť, prečo.

Či tá konkrétna časť rastie pomalšie alebo ako to je?

Čo je vlastne cereb prosím?

A teda v akom týždni som?

A ešte je možné z tých meraní vyčítať, koľko bábätko meria?

Ďakujem.

Dobrý deň,

bábätko je podľa meraní o cca týždeň (6 dní) menšie, čo je ešte stále v úplnom poriadku a na určenom termíne pôrodu to nič nemení. Termín pôrodu by sa menil, pokiaľ by bol rozdiel viac ako 2 týždne.

Cerebellum je mozoček, mal by mať cca toľko mm v akom je dieťatko týždni. Čo aj má 20,39mm. Takže je to v úplnom poriadku.

Dĺžka sa v tomto pokročilom týždni ultrazvukovým meraním nedá určiť. Bábätko je veľké a do jedného obrazu sa celé nezmestí. Ale môže mať dĺžku cca 17cm 🙂

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník