Sú výsledky z môjho sona prsníkov zlé?

Zodpovedané
10. mar 2023

Dobrý deň,

práve idem zo sona prsníkov a termín u svojho gynekológa mám až o 3 týždne. Mám ložisko benig. Usg atribútov na r HQQ 1.sin -vs. FIA BIRADS-3. Dobre ohraničené homogénne hypoechogénne ovoidné ložisko bez zmien 9x3 mm.

Čo to znamená?

Ďakujem

Dobrý deň,

samotný nález FIA - fibroadenómu - nie je ničím závažným. Daný nález sa iba sleduje.

Iba pokiaľ by výraznejšie rástol, pobolieval, tak sa odstraňuje.

Hodnotenie BIRADS-3 je ale kategorizovanie do skupiny s vyšším rizikom a budete mať pravdepodobne častejšie kontroly ako raz za 2 roky. Obvykle sonografista do záveru uvedie aj doporučený postup.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník