Sú výsledky z merania v 30. tt správne?

Zodpovedané
23. jan 2023

Dobrý deň,

pomohli by ste mi prečítať skratky z merania v 30. tt + 1? Lebo podľa tabuliek z internetu mi to vôbec nevychádza, alebo to pozerám zle.

Sú dobré?

Lekár nič nespomínal, ale na ultrazvuku nesedela hlavička na 30. týždeň. BPD - 28/1, HC 29/6, fe 30/1, FL 30/2, KV 29/4, EPW 1516g, F 135 bpm. Ešte tam je niečo 0,66 ale neviem to prečítať.

Ďakujem veľmi pekne.

Dobrý deň,

meraniu hlavičky zodpovedajú hodnoty BPD a HC. HC zodpovedá pekne, BPD je trošku menšie, ale znamená iba, že je hlavička užšia, nič viac 🙂

0,66 budú prietoky v pupočníku. Aj táto hodnota je odpovedajúca a v poriadku. Meraním sledujeme či priteká k bábätku dostatok krvi - pre prísun kyslíka a živín.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník