Sú vaginálne bradavice nebezpečné pri pôrode?

Zodpovedané
11. aug 2022

Dobrý deň,

som tehotná, práve začínam 8. mesiac. Zistila som, že mám vaginálne bradavice.

Sú nebezpečné pri pôrode a celkovo pre bábätko?

Ako to riešiť?

Mám ich na vnútornej strane pyskov a sú to také 3 bodky. Vyzerajú ako zrazená krv od holenia.

Ďakujem

Dobrý deň,

a máte potvrdené gynekológom, že sú to genitálne bradavice? Obvykle totiž nemajú sfarbenie zrazenej krvi, ale sú telovej farby.

Ak by išlo o genitálne bradavice, ktoré nie sú rozsiahle a nespôsobujú prekážku v pôrodných cestách, tak nie sú indikáciou pre pôrod cisárskym rezom. Je tam šanca, aj keď maličká, že sa dieťatko pri pôrode nakazí a prejavia sa u neho ako papilomatóza hlasiviek.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník