Sú silné tehotenské nevoľnosti v 7. týždni v poriadku?

Zodpovedané
28. júl 2021

Dobrý deň,

som v 7. týždni a mám silné tehotenské nevoľnosti. Celý deň mi je neskutočne zle a nič nedokážem robiť. Len ležať. Stále ma napína a vraciam, všetko mi veľmi smrdí a málo čo dokážem zjesť.

Čo mi odporúčate?

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

tehotenské nevoľnosti sú znakom, že tehotenstvo napreduje tým správnym smerom. Zjedzte teda aj to málo čo môžete - žiadne ťažké, mastné jedlá.

Dbajte na pitný režim - pite aj po dúškach, aby ste vodu /ideálne minerálnu/ v sebe udržali, najnebezpečnejšia je dehydratácia. Môžete si skúsiť zakúpiť Pyridoxin a užívať ho 3x denne, možno Vám uľaví. Pokiaľ je nevoľnosť ráno najhoršia, skúste si dať k posteli Bebe keksy, alebo iné sladšie sucháre a zahryznite aspoň raz - dva krát hneď po prebudení, niekedy sú nevoľnosti spôsobené nízkou hladinou cukru.

Pokiaľ by ste však zvracali neustále a neudržali v sebe ani vodu, kontaktujte svojho gynekológa. Prípadne vyhľadajte lekársku pohotovosť. Občas sa tehotné nevyhnú ani hospitalizácii.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník