Sú normálne bolesti brucha v 30 tt?

Zodpovedané
8. júl 2022

Dobrý deň,

prosím vás, je normálne keď v 30 skoro 31 tt ma bolí brucho v oblasti vrchu pod prsami?

Niekedy to bolí až tak, že mi zostane dosť nevoľno. Bolí to pri pohybe, napríklad keď ležím a chcem sa pretočiť alebo si sadnúť, niekedy zabolí aj keď stojím, alebo kráčam.

Je to v poriadku alebo je nutné navštíviť lekára?

Ďakujem.

Dobrý deň,

rastom maternice sa posúvajú aj vnútorné orgány, hľadajú si nové miesto.

Ak sú ale ťažkosti výrazné, vyhľadajte ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník