Sú moje výsledky z cytológie v poriadku?

Zodpovedané
28. feb 2023

Dobrý deň,

poprosila by som Vás vysvetliť výsledok z cytológie:

Dg: 87,60, atypické bunky neurč. významu, glanduálne bunky: NILM, Laesio cerv. uter. Ascus, ko o 6 mesiacov.

Ďakujem

Dorbý deň,

ASCUS - sú bunkové zmeny neurčitého významu. Môže sa jednať o zápalové zmeny buniek krčka maternice, ale tiež o predrakovinové zmeny najčastejšie spôsobené HPV vírusom.

Doporučila by som užívanie Indolu do kontroly - v rámci posilnenia imunity. Pokiaľ máte ťažkosti typu vaginálneho výtoku či diskomfortu, tak je potrebné Vás preliečiť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník