Sú moje výsledky ohľadom skráteného krčka v norme?

Zodpovedané
4. jún 2022

Dobrý deň,

v piatok som bola hospitalizovaná kvôli skrátenému krčku maternice (vtedy 31+4). V pondelok som bola prepustená s tým, že v nemocnici som využívala 4 dávky kortikoidov na vývin pľúc + magnezium, ktoré mám nariadené užívať aj doma (Magnosolv 1-0-1) a kľudový režim.

V stredu som mala poradňu, kde mi doktor urobil sono. Krčok skrátený na 1,65 cm bez vezikulácie. Hodnoty prietokov RIaU 0,53. Bohužiaľ sa mi k tomu nijak nevyjadril. Iba, že ležte a hádam 2 týždne potiahnete. Bola som však prekvapená, že pri mojej diagnóze ma objednal na poradňu až 29. 6. 2022.

Prosím vás sú moje výsledky v norme?

Ďakujem.

Dobrý deň,

v norme nie sú. Krčok je skutočne krátky. Čo sa týka kontroly, nemá zmysel aby Vás skontroloval skôr. Základom je teraz ležať. A tým myslím skutočne poctivo ležať, ideálne s vyzdvihnutou panvou a vstávať iba na toaletu. Ak to dodržíte, je reálna šanca, že to dotiahnete do 36+.

Držím Vám palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník