Sú moje výsledky krvi v 35. týždni v poriadku?

Zodpovedané
3. feb 2022

Dobrý deň,

som v 35. týždni a 17.1.2022 som bola na odber. CRP je vysoké, mám asi zapálené ďasná. Lokálne ich liečim bez užívania antibiotík. Dnes som mala kontrolný odber, ale výsledky budem mať pravdepodobne až o týždeň.

Lekárka dnes nepracovala a sestrička sa k hodnotám nevyjadrovala.

Čo znamenajú ostatné hodnoty?

Ďakujem

Dobrý deň,

hodnotu CRP máte zvýšenú ako píšete. Pokiaľ nemáte iné ťažkosti a skutočne máte zapálené ďasná, hodnota zodpovedá.

FBG, D-dimér nám hovoria o zrážanlivosti krvi. V tehotenstve, predovšetkým k blížiacemu sa termínu bývajú tieto hodnoty prirodzene vyššie.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník