Sú moje výsledky hormonálneho profilu v poriadku?

Zodpovedané
6. nov 2022

Dobrý deň,

viete mi prosím napísať, či mám všetko v poriadku?

Moja gynekologička má dovolenku a ja sa veľmi obávam. Pretože mám rôzne príznaky, preto som si dala urobiť hormonálny profil.

Ďakujem.

Dobrý deň,

bolo by dobré vedieť, ktorý deň menštruačného cyklu bol HP odobratý. Bez tohto údaju sa nedá výsledok kompletne vyhodnotiť.

Čo sa dá zhodnotiť je:

  • štítna žlaza je v poriadku
  • androgény (testosterón,…) máte v medziach normy tiež
  • prolaktín je nad normou - prirodzene môže byť zvýšený pri strese, po styku, kojení a pacientka by mala byť pred odberom prebudená minimálne 2 hodiny.

Možno by bolo dobré poznať aj ťažkosti, ktoré máte.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník