Sú moje výsledky cytológie zlé?

Zodpovedané
7. mar 2023

Dobrý deň,

prišli mi výsledky z cytológie. Doktorka ma poslala k ďalšiemu lekárovi, len to čakanie a neistota sú hrozné.

Je u mňa istá rakovina?

Ďakujem

Dobrý deň,

jedná sa o H-SIL léziu, teda ťažké dysplastické bunkové zmeny. Ešte to nie je rakovina, ale je potrebné nález dovyšetrovať špelciálnou kolposkopiou a odobrať vzorku na histologické vyšetrenie.

Podľa výsledku sa rozhodne o ďalšom postupe. Je veľká pravdepodobnosť, že bude nutný zákrok - konizácia krčka maternice.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník