Sú mierne bolesti v jazve po sekcii v 29 tt v poriadku?

Zodpovedané
20. aug 2022

Dobrý deň,

som v 29. týždni tehotenstva. Prvé tehotenstvo skončilo akútnou sekciou a teraz som začala mať zvláštne pocity v jazve. Myslela som, že je to normálne keďže sa mi rozťahuje maternica, bábätko sa hýbe, ale včera som mala poradňu a doktor ma naplašil s roztrhnutím jazvy. Odvtedy mám obrovský strach, síce sa ma snažil potom upokojiť, že pokiaľ nemám silné tie bolesti alebo to nemám bolestivé na dotyk tak to nemusí nič znamenať. Nebolí ma priamo jazva na bruchu, môžem si ju aj stlačiť a žiadna bolesť ani pichanie. Skôr mám mierne napätie, sem tam pichnutie pár cm nad jazvou v podbrušku, bolia ma aj kríže.

Viete mi, prosím vás, poradiť či sú mierne bolesti na takomto mieste v poriadku a trochu ma upokojiť?

Od prvej sekcie ubehli viac ako 4 roky.

Ďakujem pekne.

Dobrý deň,

ako sama popisujete, bolesti nie sú priamo v oblasti jazvy. Neobávajte sa.

Skúste si oddýchnuť, prípadne užívajte Magnézium a pite dostatok tekutín.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník