Sú kŕče v podbrušku normálne na začiatku tehotenstva?

Zodpovedané
26. aug 2022

Dobrý deň,

moja posledná menštruácia bola 11. 7. Cyklus mávam okolo 28 - 34 dní ale posledných 6 mesiacov bol skôr do tých 31 dní. Ďalšia menštruácia v auguste sa nedostavila. Po 10 dňoch od meškania som si urobila test, ktorý je pozitívny. Od začiatku tohto týždňa sa mi objavujú kŕče v podbrušku, ktoré nie sú celodenné ale objavujú sa v takých fázach. Je to veľmi podobne menštruačným kŕčom a vystreľujú mi aj do krížov. Hlavne ich mávam poobede a na večer. Nie sú silné ale je to taký diskomfort. Nešpiním a ani nekrvácam. Žiadne iné príznaky okrem kŕčov a meškajúcej menzes nemám.

Je to normálny prejav na začiatku tehotenstva?

U lekára som ešte nebola. Nevylučujem, že ovulácia bola posunutá, keďže v tomto cykle som prekonala virózu a vôbec som neriešila, kedy ovulujem.

Myslíte, že už by bolo vhodné navštíviť lekára?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

mierne menštruáčné bolesti sú v úvode tehotenstva prirodzené.

Kontaktujte Vášho gynekológa a dohodnite si s ním termín plánovaného vyšetrenia v gravidite.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník