Sú kŕče v podbrušku a pocit nafúknutia následkom užitia tabletky Escapelle?

Zodpovedané
22. nov 2021

Dobrý deň,

zo zdravotných dôvodov som vysadila HAK. Zatiaľ nemáme v pláne mať dieťa, preto sme sa rozhodli pre ochranu prezervatívom.

3.9 som užila poslednú tabletku z blistra Yadine a tak ako vždy v utorok 7.9 som dostala menštruáciu. Ďalší menzes som dostala 7.10, ďalší následne 31.10. V piatok 19.11 som mala s partnerom styk, kde nám zlyhala ochrana a on ejakuloval do mňa. Do 15 hodín som užila tabletku Esapelle. To bolo 20. novembra. Následne 12 hodín cca po užití mám veľké kŕče v podbrušku a pocit nafúknutia.

Je to možný príznak tabletky?

Je možné, aby som ostala tehotná?

Cyklus po vysadení HAK pravidelný zatiaľ nemám.

Ďakujem

Dobrý deň,

ide o hormonálnu tabletu s vysokou dávkou hormónov. Je možné, že Vám tableta takto bezprostredne spustí menzes, a preto máte Vami udané ťažkosti.

Hormonálne tablety nefungujú úplne 100%-tne. Aj keď je možnosť otehotnieť po jej včasnom užití minimálna, malinká šanca tam stále je. V každom prípade by ste tak skoro tehotenské príznaky nemala.

Pripravte sa ale, že Vám môže (ale aj nemusí) tableta výraznejšie nabúrať menštruačný cyklus, ktorý môže byť výraznejšie nepravidelný.

Pokiaľ by sa ťažkosti stupňovali, vyhľadajte svojho ambulantného gynekológa.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník