Sú bolesti v siedmom týždni spôsobené rozťahovaním maternice?

Zodpovedané
13. máj 2022

Dobrý deň,

som cca v 6 - 7 Tg, na poslednom usg bolo vidno len gestačný vak. Na ďalšiu kontrolu mám ísť až 24. 5. Od začiatku mám stále bolesti ako na menštruáciu, podbruško, kríže. Momentálne od dnes mám také ako tlakové bolesti v podbrušku.

Môže to byť tým rozťahovaním maternice?

Inak mám ostatne príznaky, nevoľnosť, rôzne pachy a podobne.

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

áno, Vami opisované príznaky sú bežné a prirodzené. Skúste si nasadiť Magnézium aspoň 2x denne.

Pokiaľ by sa ale bolesti stupňovali, začali by ste špiniť či krvácať, vyhľadajte najbližšiu gynekologickú pohotovosť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník