Sú bolesti v 20. týždni v poriadku?

Zodpovedané
25. okt 2021

Dobrý deň,

som v 20. týždni a mám bolesti brucha a krížov. Bolesti brucha skôr na bokoch a krížov v strede. Trvá to už tretí deň. Väčšinou bolesť pretrvá vtedy, keď ležím alebo sedím. Ak mám pohyb, tak nie.

Zvýšila som dávku magnézia, no nepomohlo. Brucho už boli menej, netvrdne a ani nič nepodobné. Skôr sa mi zdá niekedy také nafúknuté.

Čo mi odporúčate?

Mám ísť k lekárovi?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokračujte v užívaní vyššej dávky Magnézia. Doporučujem kľudový režim. Pokiaľ ste nafúknutá, ťažkosti môžu vyplývať aj z toho. Môžete si skúsiť nasadiť Buscopan, mohol by uľaviť. Tiež Vás môžu kríže pobolievať od chrbtice.

Pokiaľ by boli bolesti intenzívne, prípadne by pretrvávali, vyhľadajte svojho gynekológa, ktorý Vás vyšetrí.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník