Sú bolesti lonovej kosti v 23. tt normálne?

Zodpovedané
4. jan 2023

Dobrý deň prajem, pani doktorka,

od 21. tt pociťujem bolesť zospodu keď vstávam, pretáčam sa v noci, a počas chôdze. Akoby ma bolela panva alebo lonová kosť. V pokoji a na dotyk nič neboli, iba pri pohybe.

Je to normálne alebo to môže znamenať možné komplikácie?

Ešte sa chcem spýtať, na poradni v 21. tt mi bol zistený začínajúci zápal, na ktorý som brala 12 globúl MACMIROR COMPLEX 500.

Je vhodné po doužívaní preventívne nasadiť probiotiká Gynimun intim care?

Celé balenie alebo len raz za týždeň?

Za odpoveď vopred ďakujem a prajem pekný deň.

Dobrý deň,

čo sa týka probiotík, doužívajte po liečbe celé balenie a následne ich môžete v rámci prevencie užívať 1-2x týždenne až do konca tehotenstva.

Čo sa týka bolestí, môže ísť o úplne bežné pocity v tehotenstve, kedy sa panva pripravuje na pôrod. Je Vás ale potrebné odsledovať, aby sa vylúčila prípadná symfyzeolýza, ktorá by už problémom mohla byť.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník