Sú bolesti a mierne pálenie po hysteroskopii v poriadku?

Zodpovedané
14. aug 2022

Dobrý deň,

pred 2 dňami som absolvovala hysteroskopiu. Prvý deň som mala slabé bolesti a mierne krvácanie. Po dvoch dňoch len špinenie. Mám pocit, že má páli v podbrušku.

Mohla som dostať infekciu?

U gynekológa sa mám hlásiť o 10 dní s výsledkami histológie.

Mám ísť na pohotovosť?

Ďakujem

Dobrý deň,

mierne pobolievanie podbruška je bežné. Môže pretrvávať aj 7 dní. Špiniť po zákroku môžete až 2 týždne (obvykle je to však oveľa menej).

Ak by sa ťažkosti stupňovali a boli výrazné, vyhľadajte ambulantného gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník