Spôsobuje očkovanie proti Covid-19 meškanie menštruácie?

Zodpovedané
1. júl 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mávam nepravidelný cyklus a častokrát som dostala menzes až po vyvolávačke. No po treťom pôrode som vždy menštruáciu dostala plus mínus pár dní meškania.

Posledný cyklus bol 8.5. Potom som dostala 1 dávku očkovania 23.5 a následne mykózu s užívaním tabliet. Druhú dávku som dostala teraz 20.6.a menštruácia stále nedošla.

Tehotenstvo vylučujem - mám podviazané vaječníky.

Je potrebné to riešiť s gynekologičkou, alebo mám čakať na svojvoľné spustenie menštruácie?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pokiaľ viem, nie je potvrdený jednoznačný súvis meškania menštruácie s očkovaním. Osobne si myslím, že to tým môže byť spôsobené.

Bolo by ale vhodné absolvovať kontrolné gynekologické vyšetrenie u ambulantného gynekológa, ktorý eventuálne vylúči inú príčinu meškania menzesu - napr. cystu na vaječníku.

Pokiaľ by sa nepravidelnosť cyklu zopakovala, možno by som zvážila odber hormonálneho profilu. Pokiaľ máte nedostatok progesterónu v druhej polovici cyklu, tak je možné ho hradiť a nepravidelnosť cyklu sa upraví.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník