Som v 5. týždni a veľmi ma bolí maternica a pravý vaječník. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
8. sep 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Som v 5. týždni a veľmi ma bolí maternica a pravý vaječník. Mám silné bolesti. Syn mal nervy a kopol ma.

O aký problém môže ísť a čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

otázka znie či máte bolesti po údere alebo z tehotenstva.

Bolesti v podbrušku sú na začiatku tehotenstva obvyklé. Mohol by pomôcť kľudový režim a Magnézium. Pokiaľ je však bolesť lokalizovaná predovšetkým na jednej strane podbruška, je potrebné tiež vylúčiť mimomaternicovú tehotnosť.

Pokiaľ Vás to veľmi bolí, vyhľadajte lekársku pomoc.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník