Som v 23. týždni a mám bolesť brucha. Môže mi bábätko tlačiť na orgány?

Zodpovedané
26. feb 2022

Dobrý deň,

som v 23. týždni a trápi ma bolesť brucha. Tá bolesť je taká, ako keby mi bolo treba na veľkú potrebu a je skôr skôr v hornej časti brucha. Netrvá dlho a budím sa nu väčšinou v noci. Postavím sa, idem na wc, no proste mi nejde. Stolicu mám normálnu každý deň, netrpím zapchou.

Môže len bábätko tlačiť na orgány?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

samozrejme môže rastúca maternica a jej tlak pri ležaní tlačiť na orgány. Skúste zmeniť polohu v noci.

Pokiaľ by ste ale pociťovali tlaky na konečník, vyhľadajte gynekologickú pohotovosť. Môže sa jednať o známku hroziaceho potratu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník