Som v 16. týždni a gynekologička ma posiela na USG prsníkov. Mám sono absolvovať?

Zodpovedané
12. aug 2022

Dobrý deň,

mám 40 rokov, ide o moje prvé tehotenstvo. Som v 16. týždni a moja gynekologička mi dala výmenný lístok na USG prsníkov. Všade však čítam, že by sa usg počas tehotenstva a dojčenia robiť nemal.

Mám ísť na USG?

Nie som si vedomá nejakého problému a ešte som na USG ani nikdy nebola.

Ďakujem

Dobrý deň,

ani nie, že by sa nemalo USG realizovať, ale prsníky sú v tehotenstve a pri kojení obzvlášť neprehľadné a vyšetrenie nie je smerodatné.

Nie som však Váš ambualntný gynekológ. Riaďte sa jeho doporučeniami.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník