Som na úplnom začiatku tehotenstva a mám bolesti. Môžem ísť do nemocnice, aby ma skontrolovali?

Zodpovedané
25. apr 2022

Dobrý deň,

menzes mi meškal 2 mesiace. Robila som si test a jedna čiarka. Pred tromi dňami už boli dve čiarky. Gynekológ nevidel nič, iba zvýšenú sliznicu. Poslal ma na krv. Dnes mi zistili zvýšené hCG. Povedal, že tehotná som.

Mám bolesti ako pri menzese a niekedy ma zabolia kríže. Mám prísť o týždeň.

Môžem ísť do nemocnice aj skôr, len aby ma skontrolovali?

Môže ísť o mimomaternicové?

Ďakujem

Dobrý deň,

mierne bolesti v podbrušku podobné tým menštruačným sú v prvých mesiacoch tehotenstva bežné. Postačí šetriaci režim, prípadne Magnéziová tableta.

Pokiaľ sú ale intenzívne, samozrejme môžete vyhľadať gynekologickú pohotovosť. Pri mimomaternicovom tehotenstve je bolesť lateralizovaná na bočné strany podbruška.

Na ultrazvuku však ešte s najväčšou pravdepodobnosťou nič neuvidia. Je to priskoro.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník