Som 7 mesiacov po pôrode a ešte nemám menštruáciu. Mohla mi už prebehnúť ovulácia?

Zodpovedané
10. mar 2022

Dobrý deň,

pred 7. mesiacmi sa mi narodila dcérka. Dojčím ju pravidelne, menštruáciu som ešte nedostala.

Posledné 2 dni sa cítim zvláštne, ako keby mám chrípku. Cítim bolesť/slabosť končatín, teplota 37°C a okrem toho som včera mala také tie (pre mňa klasické) predmenštruačné bolesti podbruška a krížov. Do rána som sa spotila. Dnes už aj vracanie, nechuť do jedla a extrémna citlivosť na pachy. Tehotná nemôžem byť, s manželom sme sex nemali.

Dnes som si skúsila spraviť ovulačný test a druhá čiarka bola veľmi slabá. Ale bola.

Je možné na základe vyššie spomenutých príznakov určiť, že ide skutočne o ovuláciu?

Ďakujem

Dobrý deň,

samozrejme. Aj napriek plnému dojčeniu môže ovulácia prebehnúť. Môže sa pomaly spustiť aj menzes. Nezľaknite sa, keď nebude zo začiatku pravidelný. Pokiaľ kojíte, hladina prolaktínu je vyššia. To má za následok nepravidelnosti cyklu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník