Som 5. deň po IUI, je normálne, že ešte nemám príznaky?

Zodpovedané
20. júl 2022

Dobrý deň,

chcem sa spýtať aká kyselina listová je najlepšia?

Ja beriem Inofolic Premium, som 5. deň po IUI. Užívam aj čapíky Progestanell.

Je to normálne, že ešte stále nemám príznaky?

Chcem sa opýtať ešte jednu vec, robili mi aj vyšetrenie HyFoSy, je tam tá nádej, keď mám vajcovody v poriadku, že by sa to mohlo podariť?

Je to moje prvé IUI.

Ďakujem.

Dobrý deň,

ak sú vajíčkovody priechodné, je reálna šanca, že by sa to mohlo podariť 🙂

Množstvo kyseliny listovej v Inofolic premium je pomerne nízke. Aj pri užití 2x denne je to iba 400ug. Malo by sa užívať apsoň 600-800ug. Skúste užívanie čistej kyseliny listovej, prípadne tehotenských vitamínov, v ktorej je obsiahnutá.

Na 5. deň ešte príznaky mať nebudete. Daný zásah je veľmi podobný prirodzenému otehotneniu a ženy v tak krátkom čase obvykle necítia žiadne zmeny.

Vydržte do termínu menštruácie a zrealizujte si tehotenský test, ak by bol negatívny, zopakujte ho ešte o dva dni.

Držím palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník