Snažíme sa o bábätko a veľmi krvácam. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
29. sep 2021

Dobrý deň,

asi rok sa snažíme o bábätko, len mam stále problém s krvácaním. Krvácam aj 20 dní. Gynekologička mi predpísala Duphaston, ktorý zabral tak na 2 mesiace. Potom som zase začala krvácať pri užívaní Duphastonu od 6 dňa užívania.

Toto trvá už 8 mesiacov dokola. Gynekologička mi robila aj ultrazvuk a všetko bolo v poriadku.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ťažko takto bez vyšetrenia povedať. Tiež mám primálo anamnestických informácií.

Jednoznačne je však nutné Váš zdravotný stav riešiť. Možno pre začiatok skúsiť iný typ progesterónu a vyššie dávky.

Neviem aké vyšetrenia ste už absolvovali, ale je Vás potreba kompletne gynekologicky vyšetriť a tiež zvážiť vyšetrenie u hematológa.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník