Robí sa po laparoskopii aj histológia?

Zodpovedané
14. okt 2021

Dobrý deň,

koncom septembra mi našiel gynekológ dvojkomorovú cystu na ľavom vaječníku. V júli na preventívke som ju ešte nemala. Bral mi krv na onkomarkery, výsledok bol dobrý. Teraz ma kontroloval a cysta sa zväčšila z 5×2 na 6x3 cm. Menzes mi mešká 2 týždne. Poslal ma na laparoskopiu.

Robí sa po laparoskopii aj histológia?

Môže sa stať, že budem potrebovať aj ďalšiu liečbu?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

samozrejme, získaný materiál sa odosiela na histologické vyšetrenie. Už na základe ultrazvukového vyšetrenia sa dá predpovedať či sa jedná o nezhubnú/zhubnú cystu. Pokiaľ sú ešte k tomu negatívne onkomarkery, je iba malá pravdepodobnosť, že pôjde o zhubný nález. Obvykle je operačné riešenie definitívnym riešením.

Menzes Vám mešká práve kvôli cyste.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník