Prekanceróza krčka maternice - môže sa rýchlo zvrhnúť do rakoviny?

Zodpovedané
16. nov 2022

Dobrý deň,

po šestonedelí mi na cytológii vyšla prekanceróza krčka maternice, mám ísť na kolposkopiu. Veľmi sa bojím. Mám 22 rokov a strašný stres, že sa to rýchlo zvrhne do rakoviny... Mám 3-mesačného syna :( Prosím o radu. Lekár mi povedal, že nemusí sa to zvrhnúť ale nemám zanedbávať prehliadky, že vtedy by to bolo horšie, keby sa o prekanceróze nevie.

Čo si o tom myslíte?

Ďakujem.

Dobrý deň,

záleží od konkrétneho výsledku. Nález nemusí byť vôbec taký hrozný ako ste ho opísali. Zistite konkrétny výsledok a veľmi rada Vám ho následne vysvetlím.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník