Prečo týždeň pred menštruáciou špiním?

Zodpovedané
2. júl 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Vždy začínam aj týždeň pred menštruáciou špiniť. Neberiem antikoncepciu a vždy mi chodí menštruácia na deň presne. Len to špinenie mám pred a tiež v čase ovulácie.

Na preventívne prehliadky chodím a mám len cystu, ktorá nemení tvar a je podľa môjho lekára v poriadku.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

dôvodom môže byť tzv. luteálna insuficiencia. To znamená, že máte nedostatok prirodzene sa tvoriaceho hormónu progesterónu v druhej polovici cyklu.

Mohlo by Vám pomôcť hradenie chýbajúceho progesterónu /Duphaston, Utrogestan/ v druhej polovici cyklu minimálne po dobu 6 mesiacov. Liek nepôsobí ako antikoncepcia.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník