Prečo som po cvičení krvácala?

Zodpovedané
11. mar 2023

Dobrý deň,

mám 25 rokov, nemám deti a mám za sebou 1 potrat v 18. týždni. Menzes mám pravidelný. Už asi 1,5 roka sa mi nedarí otehotnieť. Asi pred rokom sa mi stalo, že po cvičení som krvácala.

Moja pani doktorka ma ukľudnila tým, že je to ovulačné krvácanie. No stávalo sa mi to aj mimo ovulácie a včera sa mi to stalo znova po cvičení a ovuláciu nemám. Objednala som sa k doktorke ale až o 2 týždne.

Môže ísť o niečo vážne?

Niekedy si nahmatám krčok pre zistenie plodných dní. Vždy si umyjem ruky a niekedy cítim na povrchu krčka také hrbolčeky.

Ďakujem

Dobrý deň,

nerealizujte si samovyšetrenie krčka. Nemá to pre Vás žiadnu dôležitú výpovednú hodnotu. Tie hrbolčeky môžu byť napríklad ovulá - drobné cystičky naplnené hlienom - normálny nález. Ale keďže som osobne nález nevidela, bližšie sa k nemu neviem vyjadriť.

Krvácanie po námahe by bolo dobré prešetriť (cytológia, zápal, polyp). Pokiaľ budú výsledky všetkých vyšetrení správne, nemusíte sa obávať. Sú ženy, ktoré po väčšej námaha slabulinko zakrvácajú a dôvod sa nenájde.

Čo sa týka snahy otehotnieť, je možno na mieste začať pátrať po príčine, keďže už ako píšete, nejaká tá doba ubehla.

Konzultujte preto svoje možnosti s ambulantným gynekológom.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník