Prečo som mala krvácanie po styku?

Zodpovedané
4. okt 2022

Dobrý deň,

som 12 DC a dnes po styku som jednorazovo zakrvácala červenou krvou. Menštruáciu mávam tak 3 dni, potom deň slabšiu. Tento cyklus som viackrát spozorovala trošku krvi, napríklad aj 8 DC a dnes teda to zakrvácanie po styku.

Začala som tento cyklus užívať Vitex jahňací, môže to byť spôsobené aj tým?

Ďakujem pekne za odpoveď.

Dobrý deň,

mohlo ísť o ovulačné zakrvácanie. Odsledujte si to, ak by sa krvácanie opakovane vyskytlo v rámci cyklu, vyhľadajte ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí.

S užívaním Vitexu nemám skúsenosti, bežne ho neodporúčam.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník