Prečo som krvácala počas styku a po stolici?

Zodpovedané
10. nov 2021

Dobrý deň,

pred 3 týždňami som bola na ročnej preventívnej prehliadke u gynekológa, všetko bolo podľa výsledkov v poriadku. Poslednú menštruáciu som dostala 17.10.

Mám veľmi nepravidelný cyklus, aj keď po druhom dieťati sa mi dosť upravil. Teda v tom zmysle, že už dostávam menštruáciu približne raz za 45 dní, + -..

Môj problém spočíva v tom, že tri dni dozadu som mala krvácanie po stolici. Jednalo sa o svetlo červenú krv. Bolo to jednorázové a potom na druhý deň len špinenie. Včera sa scenár opakoval, ale začala som krvácať počas styku. Dnes mám tiež už len hnedé špinenie.

O aký problém ide?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ predpokladám, že nejde o krvácanie z konečníka a preventívnu prehliadku ste absolvovali pred 3 týždňami, tak by mohlo ísť napríklad o zápal gynekologického pôvodu.
Prípadne sama udávate, že máte nepravidelný cyklus. Je možné, že sa Vám menzes pomaly spustí, aj keď skôr ako obvykle.

V každom prípade, pri opakovaní ťažkostí vyhľadajte svojho gynekológa, ktorý Vás vyšetrí a nasadí adekvátnu terapiu.

Ja sa bohužiaľ bez vyšetrenia bližšie vyjadriť neviem.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník