Prečo sa nepredpisuje INOMED namiesto PAPILOCARE?

Zodpovedané
4. máj 2022

Dobrý deň,

je mi jasné, že pri HPV je nutné posilniť imunitu.

Prečo teda gynekológovia nemôžu predpísať napríklad INOMED, ktorý je presne určený na vírusové infekcie ako je HPV?

Radšej odporúčajú PAPILOCARE, čo vychádza aj s doplnkami na imunitu cca 400 eur. Myslím si, že pre niektoré ženy je to finančne náročne a navyše je šanca 50/50, že to zaberie.

Prečo nepredpisujú niečo, čo môže pomôcť a je menej finančne náročne, ako napr. INOMED?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

bohužiaľ, na daný liek existuje preskripčné obmedzenie a gynekológ do preskripčnej skupiny nepatrí. Mohol by to teoreticky predpísať, ale pacient by si musel liek plne hradiť.

Okrem toho držiteľ oznámil na ŠÚKL prerušenie dodávok tohto lieku do SR od 9. 2. 2022.

Papilocare funguje na inom princípe. Ide o lokálnu podpornú terapiu reepitelizácie poškodených buniek krčka maternice.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník