Prečo sa nedarí otehotnieť?

Zodpovedané
5. nov 2022

Dobrý deň,

s manželom sa snažíme o bábätko už pár mesiacov, avšak zatiaľ neúspešne. Niekedy už máme strach či sa to podarí a pýtame sa samých seba, prečo to nejde hneď. Na prehliadky chodím pravidelne a mám všetko v poriadku.

Viete mi prosím poradiť, čím to môže byť spôsobené?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

zdravý pár počne v priebehu jedného roka pri pravidelnom pohlavnom styku 2-3x týždenne v rámci celého cyklu.

Ak sa nedarí a základné vyšetrenia sú u Vás v poriadku (tiež gynekológom potvrdená ovulácia), tak je na mieste vyšetrenie partnerovho spermiogramu. Príčina sterility je zo strany mužov stále častejšia.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník