Prečo sa mi zo dňa na deň zväčšili prsia?

Zodpovedané
12. aug 2022

Dobrý deň,

po poslednej menštruácii 25.7.2022 sa mi začali postupne zväčšovať prsia. Nemám skoro žiadne prsia a zrazu sa mi zväčšili o jednu veľkosť. Bolestive nie sú, možno len úplne minimálne. Menštruáciu mám dostať až 25. augusta. Mám zavedené nehormonálne vnútromaternicové teliesko.

O aký problém môže ísť?

Čo mi odporúčate?

Na RTG sa čaká tri mesiace.

Ďakujem

Dobrý deň,

tehotná nemôžete byť? Zrealizujte si pre istotu tehotenský test. Prípadne ak je teliesko zavedené krátko, mohlo by ísť o dôsledok zadržania vody v tele. Prípadne vyhľadajte ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí.

RTG sa nerealizuje pri vyšetrení prsníkov. U mladých žien je do USG - ultrazvuk prsníkov, u starších MMG - mamografia.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník