Prečo sa mi Entizol nerozpustí?

Zodpovedané
5. jan 2023

Dobrý deň, pani doktorka,

som v 18. týždni tehotenstva a zo steru mi vyšla gardnerella, čomu nerozumiem, keďže hygienu dodržiavam aj ja aj môj muž a žiadne príznaky nemám, žiadny výtok, žiadne svrbenie. Môj gynekológ mi nasadil Entizol 500 vaginálne tablety. Užívam ich už piaty deň, no zakaždým zo mňa ráno tabletka vyjde von nerozpustená. Namočím ju do horúcej vody, zavediem si ju najhlbšie ako viem a hneď idem spať, už sa nehýbem. A aj napriek tomu sa tabletka nerozpustí a vyjde ráno von.

Čo robím zle?

Môže byť tabletka účinná aj keď sa nerozpustí?

Veľmi sa bojím o bábätko, jeden potrat už mám za sebou a strach, že prídem aj o toto je obrovský.

Môže byť tým tehotenstvo alebo zdravie plodu ohrozené?

Prosím povedzte mi, čo mám robiť. Môj gynekológ mi len povedal, že to s tými tabletkami musím skúšať ďalej...

Ďakujem.

Dobrý deň,

pri Entizole je to pomerne časté.

Doužívajte liečbu rovnakým spôsobom, tabletu namočte do vody pred aplikáciou. Následne sa s odstupom času zrealizuje kontrolný ster a podľa výsledku sa zváži nasadenie liečby perorálne.

Je ale potrebné preliečiť aj partnera.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník