Prečo počujem praskanie/pukanie v bruchu v tehotenstve?

Zodpovedané
14. jan 2023

Dobrý deň,

mám otázku, mám to už dlhšie, cca odkedy sa bábo viac hýbe. Ale chcem sa spýtať, či ste sa tým stretli. Na internete som našla pár žien, ktoré to mali v tehotenstve. Keď som v kľude a bábo sa viac mrví, cítim akoby praskanie/pukanie (prirovnám to ako praskanie prstov, prípadne keď si popukáte prsty na nohách). Toto počujem z môjho brucha... a ja fakt netuším, čo to je. 🤷‍♀️

Som končiaci 36. tt, začínajúci 37. tt. Doktorka včera na kontrole povedala, že bábo má cca 3200 g. Povedala, že bude väčšie a dlhé. Prvá dcérka sa narodila s váhou 3300 g a 50 cm. Na toto pukanie som sa zabudla opýtať.

Myslíte, že to pukanie je bábätko?

Môže mať po narodení problémy s kostičkami?

Mám aj tehotenskú cukrovku ale som na diéte. Keď som sa pýtala doktorky, či nemôže byť väčší kvôli GDM, povedala nie, že bruško také akurát.

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

nestretla som sa ešte s takto opisovanými pocitmi.

Čo ma napadá je, že dieťatko robí väčší rozsah pohybov, mali by ste ich aj vidieť ako výrazne vyklenujúce sa oblasti na brušku. A môže sa zvuk alebo teda pocit podobať “praskaniu”.

Ale či je to skutočne možné, aby ste pociťovali vyslovene praskanie/pukanie častí tela bábätka, to sa mi nezdá.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník