Prečo neustále špiním?

Zodpovedané
11. okt 2021

Dobrý deň,

môj gynekológ mi tvrdí, že som úplne v poriadku a špinenie prejde. Mám špinenie a krv za posledný mesiac. Týždeň hnedý výtok, týždeň krvavejšie a týždeň zase špinenie. Týždeň bol pokoj a zase to začalo. Čakám čo bude ďalej. Vraj vďaka môjmu PCO, že aj napriek špineniu ako keby som bola stále na prvom dni cyklu.

Užívam D, zinok, Inofolic combi, Omega 3, bylinné čaje. Doplnky užívam pol roka, z mesiaca na mesiac bola menštruácia lepšia, až na tieto dva posledné mesiace.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

občas sa stáva, že si s nami náš organizmus robí čo sa mu zachce. Na náš menštruačný cyklus veľmi vplýva stres, námaha, ale aj obyčajné prechladnutie. Obvykle ide o prechodný stav, ktorý spontánne odznie.

Pokiaľ nie ste tehotná a iná príčina ťažkostí sa nenašla /polyp, myóm, zápal, lézia na krčku/, tak bude príčina hormonálna.

Doplnky stravy sú síce výborné, ale nie 100%. Pokiaľ si chcete, aby bol cyklus pravidelný, tak ideálnou voľbou vo Vašom prípade je hormonálna liečba.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník