Prečo moje tehotenstvo neprosperovalo?

Zodpovedané
12. jan 2022

Dobrý deň,

podľa poslednej menštruácie som bola v 8. týždni a podľa sona v 4. - 5. týždni. Hodnota hCG na konci 7. týždňa 4444,8 a 3 dni na to som začala slabunko špiniť. Hodnota hCG klesla na 3285 a kvôli neprosperujúcemu tehotenstvu mi robili kyretáž. Z výsledkov nie je jednoznačný dôvod potratu. Predošlé 2 tehotenstvá boli úplne v poriadku. Toto bol prvý MA, mám 36 rokov.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

potraty sú v prvom trimestri pomerne časté. Každá tretia žena udáva v anamnéze jeden prekonaný potrat.

V prvom trimestri sa vyvíjajú orgány plodu a pokiaľ sa v tomto zložitom procese niečo pokazí, príroda si to zariadi po svojom a plod sa prestane ďalej vyvíjať.

Z histológie sa vo väčšine prípadov nič nezistí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník