Prečo mi pred menzesom a počas neho nie je dobre?

Zodpovedané
3. júl 2021

Dobrý večer,

som rok po pôrode a vždy buď pár dní pred menzesom, alebo tretí deň menzesu mi nie je dobre. Cítim nervozitu, podráždenosť, úzkosť, únavu. Trvá to do ovulácie, potom mi je zrazu dobre.

Môžu to byť hormóny?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, Váš stav môže byť spôsobený kolísaním hormónov počas cyklu. Môže sa jednať o tzv. predmenštruačný syndróm.

Mohla by Vám pomôcť úprava životosprávy. Obmedzenie kofeínu, fajčenia, adekvátna fyzická aktivita, dostatok spánku a eliminácia psychického stresu.

Z produktov na prírodnej báze si ženy veľmi chvália Gynex kvapky dlhodobo.

Ďalšou možnosťou je hormonálna antikoncepcia.

V prípade ak predchádzajúce postupy nepomôžu, je možné zvážiť návštevu psychológa. Eventuálne psychiatra.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník