Prečo mi ešte neprišla menštruácia po UPT?

Zodpovedané
28. nov 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať ohľadom príchodu menštruácie po UPT. Zákrok som podstúpila 18. 10., cca 2 týždne som krvácala, niekedy viac niekedy menej. Po tých 2 týždňoch krvácanie prestalo a cca po 5 dňoch zas prišlo a pripomínalo mi to menštruáciu, ale trvalo toto krvácanie len 3 - 4 dni. Dnes je 27. 11. a menštruáciu som ešte stále nedostala. Bola som aj u gynekológa týždeň po zákroku, a vraj je všetko fajn.

Aké môžu byť príčiny nedostavujúcej sa menštruácie?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

za menzes považujte ten, ktorý prišiel na tie 3-4 dni. Prvý menzes po zákroku býva iný ako bežne. Je to prirodzené.

Tým pádom Vám ešte ďalší menzes prísť nemá. Až okolo víkendu sa má dostaviť, ak býval cyklus pravidelný.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník