Prečo mešká menštruácia 2 mesiace?

Zodpovedané
28. jan 2023

Dobrý deň,

mešká mi menštruácia 2 mesiace. Prv som si myslela, že to je kvôli antibiotikám ale nejako mi nechce prísť. Bolia ma aj prsia, sem-tam mám kŕče v bruchu a mám len taký hnedý výtok, ako keby začiatok menštruácie. 6. 2. som objednaná k dr., ale už sa bojím, že či to nie je nejaký príznak rakoviny.

Čo si o tom myslite, aj keď bez vyšetrenia mi asi takto nepomôžete...?

Ďakujem za názor.

Dobrý deň,

netreba hneď myslieť na najhoršie. Meškanie menštruácie či hnedé špinenie neznamená rakovinu.

V prvom rade je potrebné vylúčiť graviditu, zrealizujte si tehotenský test.

Absolvujte vyšetrenie u gynekológa. Najčastejšie býva príčinou vznik cysty na vaječníku, ktorá blokuje príchod menštruácie. Ale ak už špiníte, je veľmi pravdepodobné, že sa Vám už menzes spúšťa.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník