Prečo mávam zlé stavy pred menštruáciou a aj po nej?

Zodpovedané
20. jan 2022

Dobrý deň,

po pôrode sa mi zhoršila psychika, začali mi úzkosti a depresia. Beriem AD a je obdobie, keď som stabilizovaná a cítim sa celkom dobre. Potom príde pár dni pred menštruáciou, menštruácia a dni po nej a zlé stavy sa mi vrátia.

Viackrát mi psychiatrička upravovala lieky, ale hormóny mi vždy stav rozhádžu. Som z toho už nešťastná. Radia mi užívať HA, ale už sa bojím. Tie stavy sú hrozné. Netuším, či je to PMS.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ je Váš psychický stav tak hrozný ako píšete, tak neváhajte a skúste skutočne užívať hormonálnu antikoncepciu. Stabilizuje Vám krásne hladinu hormónov a malo by sa Vám uľaviť. Kľudne môže ísť o PMS.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník