Prečo mávam špinenie pred menzesom?

Zodpovedané
2. mar 2022

Dobrý deň,

mám 31 rokov, dve deti a v lete som mala jeden MA v 11. týždni. Všetky tehotenstvá na prvýkrát. Prvé dve bezproblémové, pri treťom nasadený Duphaston kvôli špineniu v 6. týždni - hematóm.

Po kyretáži všetko v poriadku - kontroly aj preventívna. Menštruácia prišla na 27. deň cyklu ako vždy, ale na 8. deň po ovulácii stále ešte krvácam ako pred MA.

Toto je už 8. cyklus po MA. 5 cyklov sa nedarí. Ovuláciu cítim okolo 12. - 14. dňa cyklu. Posledné tri cykly vždy pred menzesom špiním. Je to jednorázovo pri utretí.

Ide o nejaký problém?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri špinení pred menzesom a snažení sa o počatie by som už preventívne nasadila progesterón v druhej polovici cyklu. Pred jeho vysadením by som zrealizovala tehotenský test a pokiaľ by bol pozitívny, pokračovala v jeho užívaní.

Poraďte sa ale so svojim gynekológom.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník