Prečo mávam silné špinenie?

Zodpovedané
1. sep 2021

Dobrý deň,

mám PCOS bez menštruácie aj ovulácie. V marci som potratila po IVF. Odvtedy mávam silné špinenie alebo jednodňovú menštruáciu - cca 35 dní.
Beriem doplnky Inofolic combi, D, E, kyselinu, Omega, bylinné čaje.

Každým cyklom sa to viac na menštruáciu podobná. Tento mesiac ma trápi to, že po menzese som po týždni špinila. Mala som až ružový výtok cca 2 týždne.

Bola som na kontrole a vraj to je v poriadku. Špinenie prestalo. Následne som mala styk s manželom a ružový výtok zase prišiel a trval cca 4 dni. Následne som bola na turistike a špinenie bolo opäť. Prestalo a pri ďalšej námahe opäť začalo. Na kontrole som mala robené aj stery a všetko bolo v poriadku. Bolesti nemám, ani ranky, ani iné ťažkosti. Len tie výtoky.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ bol zápal vylúčený, tiež výsledky cytológie v rámci preventívnej prehliadky, polyp krčka či dutiny maternice, príčina bude hormonálna.

Skúsila by som nasadiť Duphaston, alebo iný progesterón v druhej polovici cyklu na 10 dní - dlhodobo.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník