Prečo mávam krvácanie mimo cyklu?

Zodpovedané
27. aug 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mávam krvácanie mimo cyklu. Menštruácia mi chodí ako sa jej zachce, cyklus mám nepravidelný. Raz mi príde na 26. deň, raz na 19. deň.
Menzes je slabý a dlhý, trvá niekedy aj 11 dní. Vystačím si s jednou vložkou na deň. Potom pár dní bez vložky, napr. 5 a opäť krvácanie. Nie len špinenie.

Mám 40 rokov, 3 deti a takéto výkyvy mám asi posledných 5 rokov. Cytológia robená 2020 bola negatívna, aj sono. Teraz čakám kým prestanem krvácať, aby som mohla ísť opäť na vyšetrenie.

Momentálne užívam Duphaston, no ale aj tak 4 dní od prvej tabletky opäť krvácanie.

Aký je Váš názor na môj problém?

Čo by mi cyklus zharmonizovalo?

Ďakujem

Dobrý deň,

bolo by vhodné kompletné gynekologické vyšetrenie. Keď sa objektívna príčina ťažkostí nenájde (polyp, myóm) a Duphaston je nedostačujúci, možno by bolo vhodné zvážiť nasadenie hormonálnej antikoncepcie.

V prípade, že ani antikoncepcia nepomôže, zvážila by som diagnostickú kyretáž.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník