Prečo mávam bolesti pri menštruácii?

Zodpovedané
10. jan 2022

Dobry deň,

chcem sa poradiť ohľadom mojich bolestí, ktoré mám počas menzesu. Pred menzesom mám zase strašne bolestivé a citlive prsniky. Odporučili mi užívanie púpalkového oleja.

Pomôže mi aspoň troška zmierniť bolesti?

Prečo vlastne mávam takéto bolesti?

Nikdy predtým som to nemávala.

Ďakujem

Dobrý deň,

bolesti prsníkov sú pred menzesom úplne prirodzené. Bolia v dôsledku hormonálnych zmien v cykle.
Bolesti počas menzesu rovnako nie sú ničím výnimočným.

Púpalkový olej nemám vo zvyku doporučovať, preto jeho efekt neviem posúdiť.

Čo môžem doporučiť je, že v čase menzesu užite tabletku proti bolesti hneď v úvode bolesti. Tým sa bolesť nerozvinie. Ak nepomôžu voľnopredajné preparáty, existujú silnejšie na predpis. Poraďte sa so svojim gynekológom.

Čo sa týka bolestí prsníkov, doporučila by som Agnucaston, obmedziť kávu, fajčenie a užívanie niektorých produktov (čokoláda, syry, orechy).

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník