Prečo mám zvláštny zápach pošvy v druhej polovici cyklu?

Zodpovedané
5. sep 2022

Dobrý deň,

ja som už normálne zúfalá. Dúfam, že mi budete vedieť pomôcť. Mne sa toto opakuje pol roka. V mojom cykle je všetko okey, až na moment keď mi v druhej polovici MC začne strašne zapáchať (asi výtok/sekrét). 2 týždne po menštruácii a trvá to obdobie dobrých 8 dní. Moja gynekologička mi robila stery aj vyšetrenia, vždy prišli výsledky, že je všetko v poriadku. Predpísala mi aj ATB, ktoré zabrali na jeden mesiac. A je to tu opäť. Brutálne ma to obmedzuje, kým mi nezačne najbližšia menštruácia sa hanbím chodiť medzi ľudí. Strašne to tak kyslo zapácha. Skúšala som celý rad od Gynexidu, to tiež pomohlo, ale iba na jeden cyklus. Nikdy som sa s tým nestretla. Pred partnerom sa hanbím ako pes. Chceli by sme veľmi druhé dieťa ale ja sa tohto potrebujem najskôr zbaviť. Bojím sa, že by to ovplyvnilo nejak možno plod, alebo to, že sa budeme snažiť na základe tohto sa nám nebude dariť.

O čo sa môže jednať a ako môžem vyriešiť tento problém?

Ďakujem za pomoc.

Dobrý deň,

neviem aké stery Vám boli realizované, výsledky nepoznám. Predovšetkým či boli vyčerpané všetky možnosti.

Je potrebné riešiť vyvolávajúcu príčinu.

Následne je možné skúsiť voľnopredajné preparáty. Napríklad výplachy od Multigynu sú výborné a kombinovala by som ich s vaginálnymi probiotikami, ktoré by upravili pH pošvy. Doporučila by som Gynimun intim protect 1x týždenne dlhodobo.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník