Prečo mám špinenie 4 dni pred menštruáciou?

Zodpovedané
2. dec 2022

Dobrý deň,

môj problém je špinenie pred ms, aj 4 dni. Mám 26 dňový cyklus, doktor mi predpísal tabletky Progestanelle 200 na úpravu cyklu, užívam jednu denne večer pred spaním, cyklus mi to predĺži na 30 dňový ale špinenie mám stále 4 dni pred ms.

Čím to môže byť?

Snažím sa aj otehotnieť.

Ďakujem.

Dobrý deň,

obvykle je príčinou nedostatočná hodnota progesterónu v druhej polovici cyklu. Takže správne Vám bol nasadený Progestanelle.

Malo by to byť dostatočné pre podporu otehotnenia. Pred vysadením tabliet si zrealizujte tehotenský test. Ak by bol pozitívny, užívajte tablety ďalej.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník